Rehabilitacja upraszcza życie chorych – u kogo jest stosowana i jakie sposoby są wykorzystywane?

Ocena: 0.00/0

Jako element kuracji jest niezwykle popularna. Poprawia zdrowie psychiczne i fizyczne pacjentów. Jej kluczowym celem jest częściowy lub całkowity powrót do funkcjonowania w życiu codziennym. Zalecana jest osobom po udarze mózgu, wypadkach, czy też wszelkich urazach. Korzystają z niej kobiety po mastektomii, a także dzieci z zaburzeniami psychosomatycznymi bądź wadami twarzoczaszki, słuchu czy wzroku.

Dla kogo przeznaczona jest elektroterapia?

Elektroterapia polega na leczeniu prądem. W czasie zabiegu wykorzystuje się prąd stały bądź zmienny. Daje to rewelacyjne efekty w objawowym leczeniu schorzeń narządów ruchu. Prąd oczywiście ma stosowne częstotliwości. Zabieg polega na poddawaniu jego działaniu części ciała za pomocą specyficznych elektrod. Zapewne Cię to zaskoczy, ale prąd ma działanie przeciwbólowe! Zmniejsza także znacznie napięcie mięśniowe, pomaga zregenerować się tkankom oraz powoduje, że obrzęki prędzej się wchłaniają. Elektroterapię chwalą sobie pacjenci, którym dolega rwa kulszowa, dystrofie mięśniowe, reumatyzm oraz różnorodne zwyrodnienia.

Jakie zabiegi wykonuje się laserem leczniczym?

Laseroterapia to zabiegi, podczas których stosuje się lasery lecznicze. Mają one przeróżne działanie, które wynika z określonego modelu. Wyróżniamy m.in. lasery argonowe, diodowe, rubinowe itp. Z powodu laseroterapii można się bezboleśnie pozbyć pieprzyków, zmian naczyniowych, a nierzadko i niedużych guzków. Lasery są pomocne też w leczeniu z trudem gojących się ran, owrzodzeń oraz utrwalaniu przeszczepów skóry! Dzięki laseroterapii da się także  pozbyć bólu — w tym nerwobólu, zespołu po zakrzepowego, chłonnego obrzęku, stopy cukrzycowej i wielu innych!

Którzy pacjenci mogą skorzystać z krioterapii?

Zabieg, jakim jest krioterapia, została udowodniona naukowo, jako świetna forma leczenia. Do zabiegu wykorzystuje się powietrze z obniżoną temperaturą, azot ciekły czy też dwutlenek węgla. Daje świetne rezultaty podczas leczenia stanów zapalnych tkanek miękkich, stanów depresyjnych, przy osteoporozie lub przy zmianach zwyrodnieniowych. Doskonale poprawia funkcjonowanie osób po urazach sportowych czy też wypadkach.

Informacje:
Oceń Artykuł:

0Komentarze

Brak komentarzy

Jako element kuracji jest niezwykle popularna. Poprawia zdrowie psychiczne i fizyczne pacjentów. Jej kluczowym celem jest częściowy lub całkowity powrót do funkcjonowania w życiu codziennym. Zalecana jest osobom po udarze mózgu, wypadkach, czy też wszelkich urazach. Korzystają z niej kobiety po mastektomii, a także dzieci z zaburzeniami psychosomatycznymi bądź wadami twarzoczaszki, słuchu czy wzroku.Dla kogo przeznaczona jest elektroterapia?Elektroterapia polega na leczeniu prądem. W czasie zabiegu wykorzystuje się prąd stały bądź zmienny. Daje to rewelacyjne efekty w objawowym leczeniu schorzeń narządów ruchu. Prąd oczywiście ma stosowne częstotliwości. Zabieg polega na poddawaniu jego działaniu części ciała za pomocą specyficznych elektrod. Zapewne Cię to zaskoczy, ale prąd ma działanie przeciwbólowe! Zmniejsza także znacznie napięcie mięśniowe, pomaga zregenerować się tkankom oraz powoduje, że obrzęki prędzej się wchłaniają. Elektrotera...