Kosmetyki naturalne – korzyści z ich stosowania

Ocena: 0.00/0

Nowości w pielęgnacji zmieniają się na przestrzeni lat. Część kosmetyków, która zyskała popularność nie, jest już chętnie wybierana przez konsumentów. Wyjątek stanowią kosmetyki naturalne, które nadal są chętnie kupowane.

Kosmetyki naturalne sprzyjają naturalnemu środowisku i wykazują dobre działanie dla naszej cery. Jakie są zatem inne powody, dla których lepiej jest wybierać produkty pochodzenia naturalnego? O tym przeczytasz w poniższym artykule.

Mniej chemii w kosmetykach — Czy kosmetyki naturalne posiadają chemie? 

Najistotniejszy aspekt, jeżeli chodzi o kosmetyki naturalne, to wykorzystywanie do ich produkcji składników niegroźnych dla skóry. Standardowe kosmetyki zawierają sztuczne składniki, między innymi niezdrowe dla naszej skóry parabeny, SLS-y, glikole, PEG-i czy oleje mineralne. Składniki te burzą naturalną barierę lipidową cery, powodują przesuszanie się skóry oraz wysypki, oraz zaczerwienienia.

Naturalne kosmetyki nie zawierają tych substancji w swoim składzie. W związku z tym mając możliwość zdecydowania o tym co stosujemy na naszą skórę i przy tym wybierając kosmetyki naturalne, jesteśmy w stanie wyeliminować zły wpływ syntetycznych składników nie tylko na naszą skórę, ale również na nasze zdrowie.

Kosmetyki naturalne czy działają korzystnie dla naszego ciała?

Aktywne substancje pochodzenia roślinnego charakteryzują się skutecznym działaniem oraz utrzymują naturalne procesy, jakie zachodzą w skórze. Kosmetyki ekologiczne usprawniają pracę gruczołów łojowych, nie blokując ich. Roślinne składniki efektywnie wiążą wodę w komórkach i przeciwdziałają jej parowaniu, w przeciwieństwie do standardowych składników, które tylko ustanawiają warstwę zatrzymującą wilgoć.

Kosmetyki naturalne również oddziaływają od wewnątrz na strukturę włosa, odbudowując ją od środka. Efekty stosowania może i potrzebują więcej czasu, jednakże są trwałe i warto na nie poczekać.

Kosmetyki naturalne mają wpływ na środowisko

Kosmetyki naturalne wyrabiane są z troską o środowisko. Surowce stosowane na opakowania produktów zwykle pochodzą w 100% z recyklingu. Natomiast aktywne składniki naturalne pozyskiwane są w z ekologicznych upraw przyjaznych dla środowiska. Przy produkcji kosmetyków nie stosuje się żadnych środków chemicznych, a ziemia nawożona jest w sposób naturalny. Ekologiczne uprawy są znacznie mniej szkodliwe dla środowiska.

Cruelty free, czyli produkty naturalne są przyjazne zwierzętom

Cruelty free, to świadomy wybór kosmetyków, które nie powodują cierpienia zwierząt. Wybierając takie produkty, mamy pewność, że przy ich produkcji nie ucierpiały żadne zwierzęta, a w swoim składzie nie mają one substancji pochodzących od martwych istot. Wybór kosmetyków naturalnych ma istotny wpływ na ograniczenie cierpienia zwierząt, a także jest stosowny oraz przyjazny dla naszej cery.

Warto zwracać uwagę na loga, takie jak Ecocert, VeganSociety czy CrueltyFree. Oznaczają one, że kosmetyki są przyjazne zwierzętom.

Informacje:
Oceń Artykuł:

1Komentarze

zyta96

Pozytywnych korzyści jest masa. Naprawdę polecam stosowanie tylko naturalnych kosmetyków.

2022-04-22
Nowości w pielęgnacji zmieniają się na przestrzeni lat. Część kosmetyków, która zyskała popularność nie, jest już chętnie wybierana przez konsumentów. Wyjątek stanowią kosmetyki naturalne, które nadal są chętnie kupowane.Kosmetyki naturalne sprzyjają naturalnemu środowisku i wykazują dobre działanie dla naszej cery. Jakie są zatem inne powody, dla których lepiej jest wybierać produkty pochodzenia naturalnego? O tym przeczytasz w poniższym artykule.Mniej chemii w kosmetykach — Czy kosmetyki naturalne posiadają chemie? Najistotniejszy aspekt, jeżeli chodzi o kosmetyki naturalne, to wykorzystywanie do ich produkcji składników niegroźnych dla skóry. Standardowe kosmetyki zawierają sztuczne składniki, między innymi niezdrowe dla naszej skóry parabeny, SLS-y, glikole, PEG-i czy oleje mineralne. Składniki te burzą naturalną barierę lipidową cery, powodują przesuszanie się skóry oraz wysypki, oraz zaczerwienienia.Naturaln...