Na co zwracać uwagę przy tworzeniu manicure hybrydowego?

Ocena: 0.00/0

Manicure hybrydowy sprawia, iż paznokcie są mocne i twarde przez kilka tygodni. Nie musisz już zmieniać co chwilę brzydko wyglądającego, odchodzącego od paznokcia, lakieru. Zastanawiasz się, czy będziesz umieć sama zrobić sobie taki manicure? Oczywiście, że tak! Do tego nie musisz kończyć szkoły ani nawet kursu. Korzyści jest mnóstwo, robisz go, kiedy chcesz, nie zostawiasz fortuny w salonie kosmetycznym i w razie odprysku, możesz sama natychmiast zrobić poprawkę.

Małe zakupy przed rozpoczęciem przygody z manicure w domu 

Żeby wykonać manicure hybrydowy, potrzebujesz zaopatrzyć się w parę niezbędnych narzędzi. Nie jest to ogromna inwestycja, a z pewnością się opłaca. Przede wszystkim powinnaś kupić lampę UV. Możesz wybierać spośród małych, przenośnych lamp, a także większych i profesjonalnych. Ważne, abyś na początku posiadała chociaż jedną. Oprócz tego potrzebne Ci będą lakiery hybrydowe. Z początku wybierz kilka swoich ulubionych kolorów, w których czujesz się najlepiej i z jakich będziesz w większości wypadków korzystać. Fundamentalnym elementem manicure hybrydowego są baza oraz top. To dzięki nim hybrydy są odpowiednio utwardzone oraz trzymają się na paznokciach dłużej aniżeli pospolite lakiery. Przy zakupie topu możesz zdecydować się na opcję z połyskiem lub matową, zależnie od tego, w której czujesz się bardziej komfortowo. Nie zapomnij o zakupie acetonu, jak również cleanera (odtłuszczacza), które służą do oczyszczania paznokci oraz znajdujących się na nich substancji. Wszystkie te rzeczy możesz nabyć osobno albo w zestawie, zarówno w sklepach online, jak i stacjonarnych.

Realizacja paznokci hybrydowych krok po kroku

Kiedy masz już wszelkie przydatne zakupy, pora zacząć robienie manicure hybrydowego. Zanim zaczniesz, oczyść swoje paznokcie oraz wypiłuj je tak, żeby otrzymać wybraną przez siebie formę i zmatowić płytkę paznokcia. Kolejnym krokiem jest nałożenie jednej warstwy lakieru bazowego i włożenie paznokci pod lampę, by mógł się utwardzić. Staraj się nanosić bazę ostrożnie, by manicure nie wyszedł zbyt gruby i odstający. Następnie, zależnie od tego, który masz lakier, nałóż jedną albo dwie powłoki koloru. Jeżeli posiada ładne krycie, wystarczy tylko jedna warstwa. Po nałożeniu lakieru znów użyj lampy UV. Przedostatnim krokiem jest wykorzystanie topu, który utwardzi paznokcie i pozwoli osiągnąć efekt połysku albo matu. Po wyciągnięciu paznokci spod lampy zmyj klejącą warstwę odtłuszczaczem i skończone! Możesz cieszyć się swoim manicure hybrydowym!

Najczęściej popełniane błędy podczas manicure hybrydowego w domu 

Manicure hybrydowy pomimo swojej prostoty wykonania może sprawić nie jednej Pani kłopot. Jeżeli robimy go bez zachowania ostrożności i należytych zasad, może przyczynić się do złego stanu płytki. Pamiętajmy, a czego bezwzględnie unikać. Dobrym przykładem, którego nie powinnaś robić to zdejmować resztki lakieru pilnikiem, frezarką czy innym urządzeniem, które nie jest do tego przeznaczone. Do zdejmowania hybrydy używaj acetonu i patyczka przeznaczonego do tej czynności. Zwróć uwagę na lakiery, którymi malujesz paznokcie, czy mają dobre opinie.
Być może myślisz sobie, że to nie ma znaczenia, jakiego lakieru używasz? Niestety, to ma ogromne znaczenie na stan zdrowia Twoich paznokci.

Informacje:
Oceń Artykuł:

0Komentarze

Brak komentarzy

Manicure hybrydowy sprawia, iż paznokcie są mocne i twarde przez kilka tygodni. Nie musisz już zmieniać co chwilę brzydko wyglądającego, odchodzącego od paznokcia, lakieru. Zastanawiasz się, czy będziesz umieć sama zrobić sobie taki manicure? Oczywiście, że tak! Do tego nie musisz kończyć szkoły ani nawet kursu. Korzyści jest mnóstwo, robisz go, kiedy chcesz, nie zostawiasz fortuny w salonie kosmetycznym i w razie odprysku, możesz sama natychmiast zrobić poprawkę.Małe zakupy przed rozpoczęciem przygody z manicure w domu Żeby wykonać manicure hybrydowy, potrzebujesz zaopatrzyć się w parę niezbędnych narzędzi. Nie jest to ogromna inwestycja, a z pewnością się opłaca. Przede wszystkim powinnaś kupić lampę UV. Możesz wybierać spośród małych, przenośnych lamp, a także większych i profesjonalnych. Ważne, abyś na początku posiadała chociaż jedną. Oprócz tego potrzebne Ci będą lakiery hybrydowe....