Pierwszy taniec weselny – jak powinna wyglądać jego organizacja?

Ocena: 0.00/0

Dobrze jest zacząć organizację wesela o wiele wcześniej. Szczególnie ważne pozostaje ustalenie, jak będzie wyglądał Wasz pierwszy taniec, jeśli w ogóle się na niego zdecydujecie. Nauka może trwać bardzo długo, szczególnie jeśli planujecie zaskoczyć gości niesamowicie skomplikowaną choreografią.

Jednym z ważnych aspektów do omówienia jest niezaprzeczalnie kwestia zorganizowania sali weselnej. To zwykle w głowach kobiet rodzi się więc wyobrażenie o swoim wymarzonym pierwszym tańcu. Ze wszystkich sił namawia więc narzeczonego, by zdecydować się na ich wspólny pierwszy taniec w trakcie wesela.

Jak podjąć decyzję o organizacji pierwszego tańca na weselu?

Dla wielu par nie jest to tak naprawdę prosta decyzja. Wielu ludzi jest z natury skromna i nie czuje się komfortowo w trakcie występów publicznych. Jeśli przychodzi mu to bez problemu, to świadczy to o doświadczeniu nabytym w przeszłości. Stąd wahamy się z decyzją, czy zaryzykować miesiące spędzone na ćwiczeniach układu i nauki kroków w takt muzyki. To trwa aż tyle? Niekiedy tak, bo wszakże nie każdy jest urodzonym tancerzem.

Jaka piosenka i jaki rodzaj tańca będzie najlepszy?

Jeżeli jednakże zdecydujemy się na ten krok, ważne jest, by zdecydować się na stosowny utwór. Taki do którego będziemy tańczyć z przyjemnością. To zależy tylko od nas oraz naszych indywidualnych preferencji.

Jeśli chęci są spore, a czujemy się zagubieni, możemy zapisać się do specjalnych szkół tańca, jakie proponują naukę układu „pierwszy taniec weselny”. Po naradzie z instruktorem wybierzemy stosowny utwór i styl, a specjalista ułoży nam choreografię, którą będziemy ćwiczyć. Jeśli czujemy się na siłach, możemy zaplanować to na własną rękę, bez udziału osób trzecich. Wtedy możemy zacząć ćwiczyć wykreowany w głowach układ bądź zainspirować się gotowym, podejrzanym w Internecie bądź telewizji.

Układ taneczny – jak się go nauczyć przed weselem?

Jeśli jesteśmy z natury skromni, a wszelkie występy peszą nas, nie powinniśmy tego lekceważyć. Żywiołowy występ „na żywo”, może nam nie wyjść i poczujemy się upokorzeni. Dlatego kiedy pragniemy spełnić swoje marzenie i zatańczyć, powinniśmy się do tego porządnie przygotować. Wszystko po to, żeby czuć się dobrze w tym najważniejszym dniu.

Panie mogą doprowadzić do perfekcji kroki, trenując w różnorodnych strojach, najlepiej utrudniać sobie zadanie, trenując w ciężkich sukienkach bądź spódnicach. Pamiętajmy, że suknia ślubna układa się w tańcu trochę inaczej niż dres. Panowie niech ubiorą mało wygodne buty, aby trenując unoszenia bądź obroty przyzwyczaić się do tańca na sali weselnej, gdzie może być ślisko.

Sam taniec niech jest odzwierciedleniem naszych osobowości, niech pokazuje nasze charaktery. Jeżeli para to naturalni i otwarci ludzie wybierzmy przykładowo szalony miks walca z cza-czą. Jeśli mamy do czynienia z osobami cichymi i raczej wycofanymi, niech będzie to romantyczny fokstrot z klasycznym utworem.

Jakie problemy mogą wystąpić podczas pierwszego tańca?

Problemy pojawić się mogą już na treningach, a wśród nich liczne potknięcia, błędy w tańcu i wiele innych. Warto potraktować to jako dobrą zabawę, a wtedy każde kolejne powtórzenie kroków stanie się przyjemnością. Spróbujcie podejść do tego pozytywnie, a każdy błąd, nawet ten podczas tańca już na weselu, nie będzie żadną przeszkodą.

Informacje:
Oceń Artykuł:
Tagi Artykułu:

1Komentarze

kazimierz2004

Wraz z moją żoną pamiętam szliśmy na żywioł, także polecam.

2022-04-21