Powody, dla których warto zainwestować w wielofunkcyjną maszynę do szycia

Ocena: 0.00/0

Dla zainteresowanych szyciem, przydatnym sprzętem jest maszyna do szycia. Rynek obfituje w bardzo dużą liczbę różnych typów maszyn, w związku z tym warto poznać je wszystkie i zdecydować się na taką, która będzie odpowiadać naszym oczekiwaniom. Jednak żadna maszyna nie potrafi wszystkiego, dlatego może się okazać, że w twoim domu zagości więcej niż jedna. Zacznij szyć i tworzyć, a na pewno szybko zaczniesz czerpać z tego radość!

Stebnówka

Może się wydawać, że stebnówka jest najprostszą maszyną do szycia: posiada tylko jeden ścieg, prosty. Małą ilość funkcji uzupełnia jednak niezawodność, moc, a także bardzo dobra jakość wykonania. To właśnie stebnówkę używa się do szycia skór oraz innych grubych i twardych materiałów. Świetnie sprawdza się do szycia torebek oraz plecaków. Ten typ maszyny jest niezbędny do pracy szewca czy kaletnika.

Maszyna wielofunkcyjna

Aktualnie jest to najmodniejsza z maszyn do szycia w domu. Do wyboru mamy kilka rodzajów ściegów. W zależności od typu taka maszyna może być mechaniczna albo elektroniczna – komputerowa, w niej wybór rodzaju, długości i szerokości ściegu konfiguruje się za pomocą panelu elektronicznego. W mechanicznej maszynie sterowanie wymaga obsłużenia pokręteł i przycisków, za to jej zaletą jest niższa cena. Liczba programów oraz ściegów jest różna w zależności od modelu, może ich być od kilku do kilkudziesięciu.

Overlock

Służy do wykonywania ściegów zabezpieczających krawędź materiału. Jest stosowana do łączenia, wykańczania czy obszywania tkanin oraz dzianin. Takie maszyny mogą wykorzystywać trzy, cztery bądź pięć nitek, z których każda przechodzi przez swój niezależny chwytacz. To cudowne uzupełnienie maszyny wielofunkcyjnej, nawet jeśli jest ona wyposażona w ścieg overlockowy. W tym typie maszyny pracuje nóż, który zrównuje oraz ścina brzegi obszywanych materiałów.

Coverlock - inaczej nazywany renderką

Renderka pozwala na stworzenie ściegu drabinkowego, który umożliwia solidne oraz efektowne łączenie materiałów, w szczególności dzianin. Nieco podobny do overlocka, ale zapewnia przeszywanie materiału nie po brzegu, lecz po całej jego powierzchni. Jak szyje renderka? Takie wykończenie ma większość dostępnych w sklepach rękawków podkoszulek, nogawek spodni jak też brzegów sukienek.

Merrylock

Połączenie overlocka i coverlocka, to autentyczny kombajn! Idealny sprzęt dla osób szyjących dużo i często, w szczególności dzianiny. Taka maszyna z reguły ma również opcję szycia ściegiem łańcuszkowym. Zajmuje niewiele więcej miejsca niż overlock. Dzięki ogromnym możliwościom doboru ściegów, wyboru różnej liczby nitek czy igieł można tworzyć z nią niemal wszystko, od prostych dziecięcych spodenek, po ciekawe sukienki a nawet bluzy z kapturem o złożonej konstrukcji.

Kieszonkowa maszyna do szycia

Nowinka i gadżet, który można zabrać ze sobą w podróż służbową czy na wczasy, jak również zastosować do doraźnych napraw. Niestety, ogromnie trudno jest zachować prostą linię ściegu, dlatego nie zastąpi ona pełnowymiarowej maszyny w szyciu rozmaitego rodzaju materiałów.

Hafciarka

Służy tylko do ozdabiania materiałów – maszyna typu hafciarka pozwala na wykonywanie wyjątkowych wzorów na powierzchni odzieży, obuwia, tkanin oraz dzianin. Obecnie mamy do wyboru rozmaite hafciarki komputerowe, które umożliwiają tworzenie nieskończenie dużej ilości wzorów z zastosowaniem wielu kolorów nici. Efekt może być powalający – ograniczeniem jest tylko wyobraźnia właściciela takiej maszyny!

Informacje:
Oceń Artykuł:

0Komentarze

Brak komentarzy