Zabawki dla szczeniaka i psa, które kupić?

Ocena: 0.00/0

Twój pies uwielbia obgryzać buty czy poduszki? Zatroszcz się o niego i zafunduj mu świetną zabawę, w której spożytkuje nadmiar swojej energii, a przy tym będzie bardzo zadowolony. Zabawki trzeba dobierać do wieku pupila, ponieważ nie każda zabawka będzie odpowiednia dla szczeniaka. Na rynku znajdziesz różne rodzaje zabawek, które umilą czas spędzony z psem. Zajrzyj do naszego artykułu i sprawdź, co będzie odpowiednie dla Twojego psa!

Zabawki dla szczeniaka:

Rodzaj zabawki trzeba dostosować do wieku zwierzęcia. Kupując zabawki dla młodych psów, trzeba pamiętać, że gadżety przystosowane dla dorosłych psów mogą być za duże lub nieodpowiednie. Małe psy podczas okresu wzrostu ich zębów często obgryzają przedmioty. W związku z tym powinno się w tym czasie nabyć im zabawki, które będą dostatecznie elastyczne oraz wytrzymałe.

Zabawki dla młodego szczeniaka:

Przede wszystkim powinno się preferować takie przedmioty, które będą pozbawione drobnych elementów, łatwych do odgryzienia i połknięcia.

Tutaj na pewno sprawdzą się gumowe, piszczące zabawki, a także pluszaki, które szczeniak będzie mógł szarpać, obgryzać oraz się przytulać. Ta ostatnia cecha ma wielkie znacznie przede wszystkim u szczeniąt, które za wcześnie zostały pozbawione matki i rodzeństwa.

Zabawki dla starszego szczeniaka:

Szczeniaki w wieku od 5 miesięcy do 12 miesięcy są już gotowe do bardziej intensywnej zabawy. Stąd u nich dobrze sprawdzą się latające zabawki, jak przykładowo krążki, ringo bądź specjalne klocki do aportowania. Niemniej jednak powinno się pamiętać, że dla każdego psa innej rasy oraz wielkości będzie odpowiednia inna zabawka. Zatem w przypadku wątpliwości przy doborze akcesoriów dla swojego psa wskazane jest zapytać o zdanie hodowcę lub sprzedawcę.

Zabawki dla psa z przewodnikiem:

Psy ubóstwiają bawić się ze swoimi właścicielami. W które zabawki najlepiej zainwestować, żeby pies miał z nich maximum radości?

  • Sznurki do przeciągania. Każda zabawka, którą właściciel może trzymać z jednej strony w ręce, a pies z drugiej jest perfekcyjna do wspólnych zabaw. Może to być typowy sznur zawiązany w supeł bądź specjalny, nabyty w sklepie. Kiedy pies ściska sznur w pysku, nie wolno ciągnąć z całych sił, tylko starajmy się wykonywać subtelne ruchy oraz od czasu do czasu unośmy zabawkę ku górze.

  • Frisbee. Jest to z całą pewnością zabawka dla każdego psa, który kocha biegać i chwytać przedmioty w locie. Jak rozpocząć zabawę z frisbee? Zachęćmy psa, aby chwycił brzeg talerza i trochę się z nim poprzeciągajmy. Krokami wcielajmy elementy chwytania talerza w ruchu, a dopiero na samym końcu uczmy psa, w jaki sposób chwytać talerz w powietrzu.

Zabawki logiczne:

Oprócz ruchu fizycznego psy potrzebują również zabawy oddziałującej na jego umysł. Świetnym przykładem jest mata węchowa, wykonana z wytrzymałego materiału, która odporna jest na drapanie łap oraz gryzienie zębów, a jednocześnie spełniająca potrzeby umysłowe pupila. Wystarczy włożyć między materiał łakocie, a pies je wyczuje, będzie próbował wyciągnąć i w ostateczności, jak mu się to uda, to je zje.

Informacje:
Oceń Artykuł:

0Komentarze

Brak komentarzy